Svi se pripremaju za tu nedelju 24. April, kada će izaći na svoja biračka mesta ne bi li ispunili građansku dužnost. Interesantno je da su već pre izvesnog vremena osvanuli ogromni bilbordi sa slikom ne toliko popularnog kandidata za predsednika opštine, koji je do sada bio na vlasti. Povremeno se vide plakati na mestima koja su predviđena za njihovo lepljenje ali i na onim mestima koja nikako za to nisu predviđena, pa su često napušteni lokali meda propagandnog materijala. Da li na taj način žele da sakriju istinu skrivenu već godinama unazad ili su samo zaslepljeni svojim političkim ideologijama, još uvek se ne zna. Svaki lokal u kome su nekada ljudi radili, a zatvoren je,s ada je prepušten političkim aktivistima, mada je veliki broj lokala koji su iznajmljeni samo dok traje predizborna kampanja.

paracin

Pitanje koje se postavlja, zbog čega je Paraćin najlepši, najprofitabilniji, najuređeniji grad, grad kog očekuju strana ulaganja, industrijska zona i radna mesta u ciframa od nekoliko hiljada, samo pred izbore? Svi oni koji žive u Paraćinu znaju da je to čista obmana, pa tako je i ranijih godina obećavano, a šta je ispunjeno? Možemo da vidimo zapušteno korito reke, od koje dolazi veoma neprijatan miris, kada se pored nje prođe, veliki broj pasa lutalica, za koje nema ko da se pobrine, veliki broj napuštenih lokala, reklama firmi koje su nekada radile... Možemo videti i ono što svim paraćincima, a i osobama koje posete Paraćin upadne u oči. Ah, te kocke, kojima je popločan grad. Da, da, vau, baš je divno. Zatvorite sve firme i krenite da prodajete kocke, možda ćete na taj način odlično zaraditi, jer zarade u Paraćinu nema.

Oni koji rade, ili su pak vezani za neku političku stranku, pa su preko veze dobili posao, dok školovani ljudi, moraju da odlaze iz grada, ili su na neki način u srodstvu sa upravnim organima, pa se na taj način veoma dobro zaposle, ide im radni staž, penziono, socijalno, što će 90% stanovnika Paraćina da kaže da je neizvodljivo. E pa, sugrađani, jeste, samo je pitanje da li želite svoju dušu da spakujete u jednu betonsku kockicu i tako je predate lokalnoj samoupravi, ili ćete pokušavati na bilo koji način da zaradite, malo novca, ali još uvek časno i pošteno.

Što se tiče mlađih ljudi u opštini Paraćin, sve je više onih koji se opredeljuju za pristup nekoj političkoj partiji, nebitno da li je na vlasti, ali bitno je da se uzmu "pare za kutije" ta čuvena dnevnica, za dan glasanja, nadajući se da će baš njihova partija da pobedi, i dođe na vlast.

To može biti trenutno rešenje za novčane probleme, ali realno sagledavajući za tu dnevnicu, može se dva ili tri dana kupovati namirnice, ali, postavlja se pitanje šta dalje?

Ko šta od novih političkih partija nudi, ko šta obećava i koliko je izvodljivo to što obećavaju ako dođu na vlast, videće se tek nakon nedelje 24. Aprila, a kakvi će rezultati glasanja na teritoriji opštine Paraćin biti, moći ćete da proverite i na nezavisnom portalu OpstinaParaćin.info

M.S.

Mali oglasi Paraćin