U današnje vreme inovacijja i modernih tehnologija sve je više ljudi koji se odlučuju za kupovinu preko interneta. Prema istraživanjima koja su sprovedena elektronska trgovina je sve popularnija u svetu, ali Srbija je i dalje daleko ispod tih trendova. Građani Srbije nemaju poverenje u kupovinu preko interneta, nemaju informacije o proceduri i nije im dostupna ozbiljna ponuda robe koju bi na taj način kupili. Nekima je lakše, da ne bi išli do drugih gradova, jer u svom ne mogu da nađu ono što im je potrebno, ali sve je više onih koje privuče cena. Kako kvalitet godinama unazad ne predstavlja nikakvo merilo, prosečan Srbin se svakodnevno privikava na ono što mu se nudi, bez prevelike brige kakav je proizvod koji će dobiti za utrošen novac.

 

kupovina-na-internetu


Gde naći?

Ima dosta internet sajtova koji kao posrednici prodaju robu. Prodavac postavi oglas sa slikom proizvoda, uz kontakt podatke. Kupac pretragom pronalazi šta mu treba, i ostvaruje kontakt sa prodavcem. Ako je cena fiksna, proizvod će brže stići do kupca. Ima i sajtova na kojia se licitira za određeni proizvod, pa je često potrebno čekati i do sedam dana do isteka licitacije. Često se dešava da proizvod koji je na slici uopšte nije proizvod koji je kupac poručio.

Kurirske službe

Kada se ostvari dogovor o kupovini, prodavac kurirskom službo šalje predmet kupovine. Tu se često javlja problem, jer kupac ne sme da otvori pošiljku dok ne plati proizvod, tako da kurirska služba ne snosi skoro nikakvu odgovornost. Kako možemo videti da rukuju pošiljkama, neretko se dešava da se pošiljka ošteti priliko transporta. Cena poštarine varira od 200 dinara pa do nekoliko hiljada u zavisnosti od težine. Kada preuzmu novac, završavaju svoj deo posla, tek kada novac dostave osobi koja je poslala.

Šta ako nisam to naručio?

NIŠTA. Ako taj predmet nije ono čemu ste se nadali, reč je o klasičnoj prevari pute interneta. Najpre pokušajte da se dogovorite sa prodavcem o vraćanju novca i proizvoda. Sajtovi ne odgovaraju za to, kuriri ne odgovaraju, osoba sa kojom ste obavljali trgovinu poriče i ne želi da primi predmet nazad. Ono što možete pokušati da uradite, je da stopirate isplatu novca. Pre toga, morate u najbližu policijsku stanicu. Dok čekate u redovima i grizete nokte od nervoze, dok prođe doručak, razmišljate o novcu i svaki put se kunete, kako nikada više nećete ništa kupovati na taj način. Onda porazgovarate sa nadležnim, ako je cena predmeta bila ispod četiri hiljade, kažu vam da ne mogu ništa da urade, kako se to često dešava, nisu nadležni itd. Ako imate novca da se jurite sudski putem za proizvod koji košta manje od 4.000 dinara, upute vas na tužioca. Takve privatne tužbe niko ne pokreće. Jednostavno se oproste od tih para.

A zakon?

Za svaki vid tehnološke prevare putem interneta, u Srbiji kao da postoji prevelika rupa u zakonu. Sve gore navedeno, bi isto trebalo da bude zakonski, ali koliko ljudi zapravo poštuju zakon?

M.S.

Mali oglasi Paraćin