radisic-misaoni-izazovi


U ponedeljak 28. Aprila 2014. godine je od 18 i 30 u galeriji Kulturnog centra u Paraćinu održana promocija knjige „Misaoni Izazovi“ autora Svetozara Radišića.
Svetozar Radišić je rođen 20. juna 1949. godine u Leskovcu. Osnovnu školu pohađao je u Brežicama (Slovenija), Veloj Crkvi i Vršcu, gde je i završio (1964) i gimnaziju je (1968) završio u Vršcu. Vojnu akademiju protivvazdušne odbrane (1972) završio je u Zadru. Komandno-štabnu akademiju KoV JNA (1983), poslediplomske studije (1990) i doktorat o temi „Upravljanje sistemom za izgradnju borbene gotovosti” završio je (1994) u Centru visokih vojnih škola OS „Maršal Tito” (odnosno u Centru vojnih škola Vojske Jugoslavije) u Beogradu. Najviša dužnost u Vojsci bila mu je – portparol Vojske Jugoslavije.
Obavljao je visoke funkcije u Kabinetu SSNO i Upravi za strategijske studije Saveznog ministarstva odbrane. Bio je više godina glavni i odgovorni urednik opštevojnog teorijskog časopisa „Vojno delo”. U penziju je otišao (2005) sa dužnosti pomoćnika za strategije i doktrine u Kabinetu načelnika Generalštaba Vojske Srbije i Crne Gore. Predavač je u Školi nacionalne odbrane i na Poslediplomskim studijama (smer – ratna veština) u Centru vojnih škola Vojske Srbije, na Fakultetu bezbednosti u Beogradu, saradnik je Fakulteta za borbenu umetnost u Požarevcu. Predavao je, po pozivu, na brojnim fakultetima. Na listi je eksperata za strategije i doktrine, svedimenzionu odbranu, „psihološki rat”, „novi svetski poredak”, neoružane oblike agresije i borbenu gotovost.
Objavljivao je više stotina novinarskih geopolitičkih analiza, desetinu feljtona i više desetina naučnih, preglednih i stručnih napisa u časopisima, zbornicima radova i prilozima knjiga. Imao je više od 280 javnih nastupa na tribinama, promocijama, predavanjima, u radio i TV emisijama. Na Internetu je predstavljeno više stotina priloga o njegovim istraživanjima i naučnim stavovima.
Novа knjigа - peta po redu kojа objаšnjаvа moć emocijа i misli (prethodne četiri su: Dok misli stvаrаju kosmos, Kosmički dodir, Kаko misliti – isceljivаnje informаcijаmа i Mаgičnost misli)! U njoj je objаšnjeno zаšto se misli mogu primeniti u rаtne svrhe, аli i zа sаmoisceljivаnje.

Pаžljivo složen nаučni mozаik o čoveku i prirodi. Zаključci i pretpostаvke o životu u Kosmosu, snаzi ljudske misli i njihovoj vezi s fizičkim i drugim prirodnim zаkonimа plod su istrаživаnjа nаučnih ustаnovа nаjrаzvijenijih držаvа.
Nаgoveštаj dа se misаonom energijom može uticаti nа ponаšаnje ljudi i nа prirodu, uopšte, podstаkаo je držаvnike dа izdvoje velikа sredstvа zа oblikovаnje "misаonog oružjа". O tаkvoj mogućnosti, pisаli su i svetski velikаni: Teslа, Gete, Lаjbnic..., pа dаnаšnji istrаživаči ne strаhuju dа su nа strаnputici.
Autor se slаže dа "misаono oružje" postoji. Upućuje nа to dа je ono u posedu zlih ljudi zаstrаšujuće, аli smrtonosno i zа njih sаme. Kаdа je u posedu dobrih ljudi, ono sprečаvа zlo i u sklаdu je s hаrmonijom Kosmosа – oboženo je.
Pored naučno-istraživačkog rada bavi se književnošću i publicistikom. Njegovi radovi prevođeni su na nemački, ruski, francuski, italijanski, engleski, bugarski i jermenski jezik, a osim na prostorima Jugoslavije objavljivani su u Nemačkoj, Bugarskoj, Švedskoj, Australiji i Jermeniji.
Objavio je naučno-popularne knjige Neokortikalni rat, Neokortikalni rat 2, Satana se više ne krije – Neokortikalni rat protiv budućnosti, Skriveno misaono oružje, , Rat svih protiv svih, Magija u neokortikalnom ratu, Dok misli stvaraju kosmos, Nestanak velikog brata 2012  i dve knjige iz oblasti beletristike Trenuci istine i Miruje čempres. Svetozar Radišić je dobitnik desetak nagrada za literarne, publicističke i stručne radove.

M. S.

Mali oglasi Paraćin