U skladu sa zakonskim ovlašćenjima predsednik opštine je raspisao javni konkurs za dodelu sredstava iz budžeta opštine Paraćin, namenjenih za izbor projekata u kulturi, koji će se finansirati i sufinansirati iz budžeta opštine, u narednoj godini, u ukupnom iznosu od 2,5 miliona dinara.

kultura

Sredstva će biti opredeljena Odlukom o budžetu opštine za narednu godinu. Pravo učešća na konkursu imaju udruženja u kulturi, amaterska kulturno umetnička društva, umetnici, saradnici, odnosno stručnjaci u kulturi, kao i drugi subjekti u kulturi čije je sedište, odnosno prebivalište na teritoriji opštine Paraćin. Konkurs se odnosi na projekte u kulturi, kao i projekte umetničkih, odnosno stručnih istraživanja u kulturi.

Prijave se dostavljaju do 8. decembra, ove godine, Uslužnom centru Opštinske uprave ili poštom, na adresu: Opštinska uprava opštine Paraćin, Tome Živanovića br. 10, sa napomenom “po konkursu za izbor projekata u kulturi - za predsednika opštine”.

Komisija će na osnovu kriterijuma ovog javnog konkursa izabrati najbolje ocenjene projekte koji će se finansirati sredstvima budžeta. Sve bliže informacije se mogu dobiti u Opštinskoj upravi, u kancelariji br. 36, gde se može i preuzeti konkursna dokumentacija ili sa zvanične internet prezentacije opštine www.paracin.rs.