Na godišnjoj izložbi umetničke fotografije koju organizuje Foto Klub Novi Sad za autore iz Srbije, Paraćinski fotografi su proglašeni za najuspešnije.

Pod pokroviteljstvom Foto Saveza Srbije dodeljeno je 12 medalja i pohvala, isti broj nagrada je dodelio i Novosadski klub što čini ukupno 24 nagrade od kojih su naši Paraćinci osvojili čak 7 nagrada.

Božidar Vemić je osvojio zlatnu medalju Foto Kluba Novi Sad, srebrna medalja foto saveza Srbije za Dimitrija Denčića dok srebrna medalja Foto Kluba Novi Sad pripala je Ivani Mihajlović, bronza Foto Saveza za Vladimira Milićevića koji je dobio i pohvalu FKNS.

Pohvale FSS i FKNS dobili su Bojan Petrović i Miloš Miladinović, Bojan Petrović je i najuspešniji autor izložbe sa najvećim brojem primljenih fotografija za tu izložbu i jednom nagradom.

Fotografija ispod je Božidara Vemića koja je osvojila zlatnu medalju FKNS pod nazivom "Mladenci poklade".

Bozidar-Vemic-Mladenci

foto: Božirad Vemić