Prema pisanju Blica Paraćin je prva opština u srbiji koja je posle izbora 2016 godine dobila novog starog predsednika opštine Paraćin.

opstina paracin

Saša Paunović izabran je danas za predsednika opštine Paraćin i to je prvi čelnik lokalne samouprave imenovan nakon aprilskih izbora u Srbiji. Za predsednika Skupštine opštine na današnjoj konstitutivnoj sednici imenovan je Dragan Mitić iz Pokreta "Svi za Paraćin".

Skupštinsku većinu čini 31 odbornik koalicije "Saša Paunović - Sigurno napred za Paraćin"-DS, Pokret "Svi za Paraćin", "Pokret za selo i grad", "Srpsko - ruski pokret" od 55. koliki je ukupan broj odbornika. Ta koalicija je uz dodatak SRP u predhodnom periodu već vršila vlast u tom gradu. Ovo je inače peti mandat DS na čelu SO Paraćin. Posle verifikacije mandata sednicu su napustili odbornici SNS, SPS-JS i SDS. Na sednici su izabrani zamenici predsednika opštine i skupštine, te opštinsko veće.

IZDAJEM STAN U JAGODINI

IZDAJEM STAN U JAGODINI